Z życia firmy i nie tylko

« Jarmark Dominikański w Gdańsku (26.07 - 17.08 2014 r.)

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w 754. Jarmarku św. Dominika odbywający się w corocznie w Gdańsku. Jest to impreza plenerową o charakterze handlowo-rozrywkowym - najstarsza, najsłynniejsza i największa w Polsce oraz jedna z największych w Europie. Wzorem minionych lat na Jarmarku Dominikańskim nie zabraknie stoiska Gospodarstwa Pasiecznego Łysoń, gdzie oprócz tradycyjnych produktów pszczelich będzie można skosztować wyjątkowych miodów pitnych, a także stworzyć niezapomniany zestaw upominkowy złożony z produktów naturalnych.

Jego tradycja sięga XIII wieku, kiedy to gdański klasztor ojców Dominikanów otrzymał od papieża Aleksandra IV przywilej udzielania odpustu w dniu święta ich założyciela. Z uroczystościami odpustowymi związano jarmark handlowy.


Atrakcyjność imprezy wynika z połączenia oferty handlowej – starocie, antyki, wyroby artystyczne, rzemieślnicze i regionalne prezentowane są na ponad 1000 kramów – z programem kulturalnym, bogatym w wydarzenia artystyczne: kostiumowe parady, spektakle teatralne, konkursy, projekty interaktywne i koncerty – rok temu na jarmarkowej scenie zagrali m. in. John Porter, Paula i Karol, Łąki Łan, Village Collectiv, chóry gospelowe z Anglii, Austrii i Polski, soliści scen operowych, carilloniści i gdańscy filharmonicy.

Jarmark św. Dominika działa jak magnes, rokrocznie przyciągając do Gdańska tłumy turystów i mieszkańców Trójmiasta. W 2013 r. odwiedziło go 6 mln gości!

Szczegółowy program jarmarku do pobrania mna oficjalnej stronie jarmarku:
http://jarmarkdominika.pl/wp-content/uploads/2014/07/jarmark-sw-dominika-program.pdf