Z życia firmy i nie tylko

APILANDIA - interaktywne centrum pszczelarskie w Pasiece Łysoń 24 V 2019

APILANDIA - interaktywne centrum pszczelarskie w Pasiece Łysoń

Czy wiecie, że odwiedzając Pasiekę Łysoń możecie zejść do klimatycznych podziemi naszej firmy, gdzie czeka na Was interaktywne centrum pszczelarskie APILANDIA?

Apilandia to centrum edukacyjne składające się z 5 pomieszczeń. Pomysłodawczynią projektu jest Barbara Łysoń, żona Tomasza Łysonia, która od lat zaangażowana jest w sprawy pszczół. Pierwsze pomieszczenia upamiętnia rajd w obronie pszczół, który odbył się w 2017 r. Zobaczycie tu m.in. pamiątkowego fiata 126p, który brał udział w rajdzie. W  pomieszczeniu zamontowaliśmy także telewizor z czasów PRL wraz z interaktywną mapą trasy przejazdu.

W drugim pomieszczeniu Apilandii umieścilismy ule, gdzie możecie samodzielnie dokonać przeglądu pszczelich rodzin. Po wysunięciu interaktywnej ramki z ula na ekranie wyświetlają się informacje na temat organizmu pszczoły, procesu zapylaniu, roli robotnic w ulu, wykonywanych przez nie pracach oraz inne ciekawostki edukacyjne. W zależności od pory roku w ulu panują różne temperatury, dlatego w Apilandii przygotowaliśmy urządzenia pozwalające odwiedzającym samodzielnie porównać temperatury panujące w środowisku pszczelim.

Kolejne pomieszczenie Apilandii to gratka dla osób, które interesuje proces technologiczny stosowany do produkcji sprzętu, którego używa się w pracach z pszczołami. Znajdziecie tutaj wystawę sprzętu pszczelarskiego powstającego w firmie Łysoń: miodarek, ubrań pszczelarskich, uli. Najmłodsi mogą przebrać się w strój pszczelarza w przygotowanej grze interaktywnej. Możliwe jest także odwirowanie miodu z plastrów. W pomieszczeniu znajduje się również wielki podkurzacz, który po naciśnięciu miecha emituje prawdziwy dym! Wystawa zabiera nas również w podróż sentymentalną, obrazującą jak długą drogę przeszła rodzina Łysoniów, by stworzyć firmę produkującą najwięcej świetnego sprzętu pszczelarskiego w Polsce.

W ostatnim pomieszczeniu czeka na Was wiertarka, na której najstarsi Łysonie (Marian oraz jego wnuk Tomasz) wykonali pierwsze formy do uli. W Apilandii można również zobaczyć proces pozyskiwania wosku pszczelego i przetwarzania go na węzę. Dowiecie się także, jak produkujemy naturalne świece z wosku pszczelego.

Centrum pszczelarskie Apilandia powstało po to, aby propagować pszczelarstwo szczególnie wśród najmłodszych. Wiemy, że najlepsza edukacja odbywa się poprzez zabawę i obserwację. Rodzinna wycieczka do centrum edukacyjnego Apilandia, znajdującego się w siedzibie naszej firmy, to doskonały pomysł. Serdecznie zapraszamy!
Firma ŁYSOŃ realizuje projekt wdrożenia innowacyjnej i w pełni zautomatyzowanej produkcji wyrobów spożywczych czystej etykiety z miodem gryczanym o wysokich walorach prozdrowotnych. Celem projektu jest rozwój oraz wzrost konkurencyjności firmy ŁYSOŃ na rynku branżowym. Więcej informacji na stronie: https://pasiekalyson.pl/dotacje/
euro
Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies. Ok, zamknij