Blog

Mleczko pszczele - eliksir młodości

Mleczko pszczele - eliksir młodości
Blog

W dzisiejszym artykule pragniemy przybliżyć kolejny z produktów pszczelich, który używany jest do produkcji kosmetyków marki Honey Therapy. Jest nim mleczko pszczele zwane eliksirem młodości.

Mleczko pszczele jest substancją wytwarzaną przez młode 3-9 dniowe pszczoły robotnice , jest wydzieliną gruczołów gardzielowych i służy do karmienia larw pszczół robotnic i trutni przez pierwsze dni życia. Królowa pszczół jest nim karmiona przez całe życie. Nie bez powodu, mało jest bowiem tak silnych, skoncentrowanych, odżywczych substancji jak pszczele mleczko. Już w starożytnej Grecji było ono wykorzystywane, wierzono, że wchodziło w skład ambrozji czyli napoju bogów.

Arystoteles jako pierwszy odkrył jego rolę w życiu pszczół wnioskując ,że spożycie mleczka pszczelego zwiększy siłę fizyczną i zdolności intelektualne. Pierwszy zastosowanie mleczka w kosmetyce miało miejsce w starożytnym Egipcie. W Azji stosowany był w medycynie naturalnej . Współcześnie stosujemy go w apiterapii. W drugiej połowie XX wieku, naukowcy, stosując proces liofilizacji przedłużyli aktywność biologiczną mleczka, dzięki czemu wydłużył się termin jego przechowywania oraz spożywania. Mleczko pszczele ma konsystencje żelową i kremowe zabarwienie. W smaku jest słodkie, częściej cierpko-kwaśne w zależności od pochodzenia, czasu zbiorów, a także biologicznych właściwości pszczół.

Mleczko pszczele jest jednym z najbardziej bogatych w aminokwasy surowców. Zawiera ich co najmniej 17 i kilka pochodnych, niezidentyfikowanych substancji. Pośród tych aminokwasów są bardzo duże ilości proliny, która bierze udział w syntezie kolagenu i elastyny, zapewniając nawilżenie, elastyczność i wzmacniając tkankę łączną. Ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, liftingujące, odmładzające. Regeneruje uszkodzone tkanki, ułatwia gojenie ran i zmniejsza przesuszenie skóry. Zmniejsza objawy łojotoku, trądziku i androgenowego wypadania włosów. Leczy stany zapalne wszelkiego rodzaju , odleżyny i oparzenia. Dobre efekty uzyskuje się po zastosowaniu mleczka w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej, gardła, języka i dziąseł oraz w przypadku opryszczki.

Mleczko pszczele ma bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce, zwłaszcza do odbudowy skóry. Możemy je znaleźć w składzie kremów, balsamów i płynów. Można je stosować do każdego rodzaju skóry. Zastosowaliśmy go do produkcji kosmetyków Honey Therapy takich jak balsamy do ciała oraz w peelingu z serii Biała Fantazja. Zachęcamy do wypróbowania balsamów do ciała.

Przedstawiamy również kilka propozycji stworzenia własnego kosmetyku z mleczkiem pszczelim. Mleczko pszczele również można zakupić w naszym sklepie: https://oryginalneprezenty.pl/1316-mleczko-pszczele

MASECZKA DO SKÓRY NORMALNEJ

W celu wykonania maści przygotuj:

 • 1 żółtko 
 • 1 łyżeczka oliwy z oliwek 
 • 1 g czystego mleczka pszczelego      

Wszystko mieszamy, potem zostawiamy na twarzy przez 30 minut, a następnie zmywamy letnią wodą. 

MASECZKA DO SKÓRY TŁUSTEJ

 • 1 ubite białko 
 • 1 łyżeczka jogurtu
 • 1 łyżeczka miodu
 • 1 łyżeczka świeżych otrębów
 • 1 g czystego mleczka pszczelego      

Wszystko mieszamy, pozostawiamy na skórze przez 30 minut. 

MASECZKA DO SKÓRY SUCHEJ

 • 2 łyżeczki mleka
 • 1 łyżeczka miodu
 • 1 łyżeczka świeżych otrębów pszennych
 • 1 g czystego mleczka pszczelego      

Wszystko mieszamy, zostawiamy na skórze przez 25-30 minut. Zmywamy letnią wodą.

Przeczytaj również

Blog

pierzga-lyson.jpg
Blog

Pierzga - pszczeli chleb

Pszczoły obdarzają nas wieloma cennymi produktami, które wykazują korzystny wpływają na organizm człowieka. Kolejnym produktem wartym szczególnej uwagi jest pierzga pszczela, zwana również chlebem pszczelim.
jpg-84.jpg
Blog

Zdrowe słodycze bez cukru

W obecnych czasach cukier można znaleźć dosłownie wszędzie, nie tylko w słodyczach, ale również w codziennych artykułach spożywczych dostępnych na półkach sklepowych.
Firma ŁYSOŃ realizuje projekt wdrożenia innowacyjnej i w pełni zautomatyzowanej produkcji wyrobów spożywczych czystej etykiety z miodem gryczanym o wysokich walorach prozdrowotnych. Celem projektu jest rozwój oraz wzrost konkurencyjności firmy ŁYSOŃ na rynku branżowym. Więcej informacji na stronie: https://pasiekalyson.pl/dotacje/
euro
Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies. Ok, zamknij