19 lat tradycji i pasji

O nas

Tak to się zaczęło

czyli historia firmy Łysoń

Sięga ona lat 50-tych ubiegłego wieku kiedy to Pan Marian Łysoń pracował jako ślusarz w Wytwórni Silników Wysokoprężnych a każdą wolną chwilę poświęcał na rozwijanie swojego hobby jakim było pszczelarstwo. Zakupił w tym okresie przedwojenną wiertarkę ręczną, którą sam przerobił na elektryczną. Przy jej pomocy wykonywał innowacyjne modele sprzętów pszczelarskich oraz pierwsze formy na ule styropianowe. Jego praca wzbudziła zainteresowanie syna Andrzeja oraz wnuka Tomasza co sprawiło iż wiele godzin spędzali wspólnie na projektowaniu i realizacji pomysłów związanych z pszczelarstwem.

W roku 1995 Pan Tomasz założył firmę „Łysoń” i wspólnie wraz ze swoją rodziną kontynuuje dzieło dziadka ciągle poszerzając asortyment i rozwijając sieć sprzedaży nie tylko na Polskę ale i całą Europę oraz kraje z poza niej.

Zdrowie i edukacja

w zgodzie z naturą

Od 2013 roku prowadzimy wykłady o tematyce pszczelarskiej w przedszkolach i szkołach, a także podczas różnych imprez pszczelarskich. Pszczoły to nie tylko miód ale także pyłek kwiatowy, pierzga, propolis oraz mleczko pszczele. Regularne ich stosowanie pozwoli nam zadbać o własny organizm i tę właśnie wiedze i nawyki staramy się zaszczepić już u najmłodszych.

„Jeśli pszczoły wyginą, człowiekowi zostaną cztery lata istnienia”

Albert Einstein

Jednym z celów naszej firmy jest ciągłe zwiększanie świadomości społeczeństwa odnośnie ryzyka jakie niesie za sobą problem ginięcia pszczół.
Od roku 1997 czynnie uczestniczymy w międzynarodowym kongresie pszczelarskim „Apimondia” który odbywa się w różnych krajach co 2 lata.
Podczas kongresu poruszanych jest wiele tematów związanych z pszczelarstwem w tym właśnie wyżej wymieniony problem wyginięcia.  

Kadra kluczem do sukcesu

nasi pracownicy

To dzięki naszym pracownikom i ich zaangażowaniu możemy stale się rozwijać oraz dbać o najwyższą jakość oferowanych przez nas produktów.  Pomysłowość, pracowitość oraz wiedza jaką dysponują są fundamentem naszej firmy. Niektórzy z nich są z nami już ponad 15 lat.  

Certyfikaty i system HACCP

Czyli w trosce o naszych klientów

Najwyższa jakość oraz troska o naszych klientów stanowią kluczowy element w strategii naszego działania. Cały proces tworzenia produktów opieramy o system HACCP oraz zasady dobrej praktyki.
System ten został opracowany i wdrożony na wszystkie etapy produkcji – czyli od pasieki poprzez przyjęcie surowca oraz jego obróbkę aż do sprzedaży produktu.
Wszystkie nasze miody przed rozlaniem badane są w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach.
Posiadamy również certyfikat „Doceń Polskie” oraz otrzymaliśmy nominację Marszałka Województwa małopolskiego do ogólnopolskiego konkursu promocyjnego „Agro Polska”.


Wydarzenia w firmie

1995
1997
2003
2003
2003
2008
2008
2010
2011
2012
2013
2013
2013
2013
2013
2013
Założenie przez Pana Tomasza Łysoń firmy „Łysoń”
Zdobycie tytułu wojewódzkiego Mistrza Agroligi w kategorii Firm
Nominacja Marszałka Województwa małopolskiego do ogólnopolskiego konkursu promocyjnego „Agro Polska”
Wyróżnienie za miód pszczeli spadziowy prezentowany na II Międzynarodowych Targach Pszczelarskich „Api Expo 2003”
Wyróżnienie za atrakcyjną formę promocji miodu i produktów pszczelich prezentowanych na II Międzynarodowych Targach Pszczelarskich „Api Expo 2003”
Złoty Medal za I-miejsce w Konkursie na Najlepszy Miód Spadziowy oferowany podczas IX-go Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina w Przemkowie
Brązowy Medal za III- miejsce w Konkursie na najlepszy Miód Rzepakowy oferowany podczas IX-go Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina w Przemkowie
Zdobycie nagrody za innowacje w pszczelarstwie na Międzynarodowej wystawie Pszczelarskiej w Pleven (Bułgaria)
Zdobycie złotego medalu na Międzynarodowych Targach Poznańskiech POLAGRA TECH
Zdobycie Drzewka Życia na XXXVI Targach „Bliżej Zdrowia Bliżej Natury” za bogatą ofertę miodów i produktów pszczelich
Zdobycie Medalu im. Ks. Dr. Jana Dzierżona za wybitne zasługi w rozwoju pszczelarstwa
Zdobycie Złotego Medalu na Apimondii w Kijowie
Zdobycie certyfikatu Doceń Polskie
Dyplom za wkład i zaangażowanie w promocję produktów tradycyjnych, regionalnych i ekologicznych Małopolski oraz udział w 9. Małopolskim Festiwalu Smaku
Wstąpienie firmy do elitarnego klubu Gazel Biznesu – grona najdynamiczniej rozwijających się firm
Zdobycie medalu wybitnego eksportera