Blog

Miód gryczany jako naturalny antyoksydant

Miód gryczany jako naturalny antyoksydant
Blog

W dzisiejszym artykule pragniemy przedstawić miód gryczany oraz jego właściwości antyoksydacyjne na skórę. Jak już wcześniej wspominaliśmy miód używany jest w kosmetyce od pradawnych czasów do celów leczniczych ale również upiększających.

Wraz z rozwojem technologicznym rozpoczęto badania nad składem i właściwościami miodu gryczanego. Badania udowodniły jego antyoksydacyjne działanie na organizm. Swoje wyjątkowe cechy zawdzięcza składnikom tworzącym jego bogatą, oraz różnorodną recepturę a szczególnie dużej zawartości rutyny jednego ze związków polifenolowych z grupy glukozydów flawonoidowych. Rutyna wykazuje silne działanie antyoksydacyjne , zwalczając wolne rodniki. 

W naszym organizmie przez cały czas krążą wolne rodniki i antyoksydanty, inaczej zwane przeciwutleniaczami albo antyutleniaczami. Jeśli zachowywana jest między nimi równowaga, mamy się dobrze. Nadmiar wolnych rodników powoduje natomiast miażdżycę, raka i przedwczesne starzenie się. Procesy powstawania wolnych rodników przyspiesza bowiem np. palenie papierosów, silny czy długotrwały stres, wdychane wraz z powietrzem spaliny, długie opalanie się, a nawet forsowny trening.

Ostatnie stwierdzenie może być dla nas zaskakujące, bo przecież lekarze przekonują nas, że sport to zdrowie. A jednak. W czasie intensywnego wysiłku znacznemu przyspieszeniu ulega przemiana materii. A szybszy metabolizm, to szybsze przetwarzanie tlenu i glukozy w energię, czego efektem ubocznym jest zwiększona produkcja wolnych rodników. Niestety, na tym nie koniec. Wolne rodniki docierają do naszego organizmu również z zewnątrz poprzez pożywienie. Znajdują się bowiem m.in. w wędzonych, smażonych czy grillowanych produktach, których sporo jest w naszej diecie. Wolne rodniki szkodzą też naszej urodzie. Niszcząc lipidy (tłuszcze) naskórka, uszkadzają jego naturalną barierę ochronną. Skóra staje się sucha i skłonna do podrażnień. Naruszone zostają również włókna kolagenowe skóry właściwej, a to prowadzi do zmniejszenia jej elastyczności i przyspiesza powstawanie głębokich zmarszczek. Ale na tym nie koniec. 

W skrajnych przypadkach dochodzi do uszkodzenia kwasów nukleinowych, odpowiedzialnych za prawidłową budowę komórek, co może prowadzić do rozwoju raka skóry.Aby zapobiec skutkom działania wolnych rodników korzystne jest regularne spożywanie i używanie kosmetyków z dodatkiem miodu gryczanego. Działa zbawiennie na skórę, ponieważ zapobiega starzeniu się skóry i powstawaniu zmarszczek , również przyspiesza gojenie się ran, ma również działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne. Miód doskonale nawilża skórę, uelastycznia oraz łagodzi podrażnienia np. popękane usta.

W naszej ofercie miód gryczany znalazł swoje zastosowanie w takich kosmetykach jak: odżywczy krem do rąk, mydła peelingujące.

Przeczytaj również

Blog

pierzga-lyson.jpg
Blog

Pierzga - pszczeli chleb

Pszczoły obdarzają nas wieloma cennymi produktami, które wykazują korzystny wpływają na organizm człowieka. Kolejnym produktem wartym szczególnej uwagi jest pierzga pszczela, zwana również chlebem pszczelim.
jpg-84.jpg
Blog

Zdrowe słodycze bez cukru

W obecnych czasach cukier można znaleźć dosłownie wszędzie, nie tylko w słodyczach, ale również w codziennych artykułach spożywczych dostępnych na półkach sklepowych.
Firma ŁYSOŃ realizuje projekt wdrożenia innowacyjnej i w pełni zautomatyzowanej produkcji wyrobów spożywczych czystej etykiety z miodem gryczanym o wysokich walorach prozdrowotnych. Celem projektu jest rozwój oraz wzrost konkurencyjności firmy ŁYSOŃ na rynku branżowym. Więcej informacji na stronie: https://pasiekalyson.pl/dotacje/
euro
Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies. Ok, zamknij