Poznaj ŁYSOŃ

Historia

Historia

Sięga ona lat 50-tych ubiegłego wieku kiedy to Pan Marian Łysoń pracował jako ślusarz w Wytwórni Silników Wysokoprężnych a każdą wolną chwilę poświęcał na rozwijanie swojego hobby jakim było pszczelarstwo.

Zakupił w tym okresie przedwojenną wiertarkę ręczną, którą sam przerobił na elektryczną. Przy jej pomocy wykonywał innowacyjne modele sprzętów pszczelarskich oraz pierwsze formy na ule styropianowe.

Jego praca wzbudziła zainteresowanie syna Andrzeja oraz wnuka Tomasza co sprawiło iż wiele godzin spędzali wspólnie na projektowaniu i realizacji pomysłów związanych z pszczelarstwem.

W roku 1995 dotychczasową działalność rodzinną przekształcono w firmę pod nazwą „Łysoń” Tomasz wspólnie ze swoją rodziną kontynuuje dzieło dziadka ciągle poszerzając asortyment i rozwijając sieć sprzedaży nie tylko na Polskę ale i całą Europę oraz kraje spoza niej.
Historia
Tomasz Łysoń i Katarzyna Łysoń-Wiktor

Tomasz Łysoń

Katarzyna Łysoń-Wiktor

Sukcesywne poszerzenie zakresu prowadzonej działalności było przyczyną powstania kolejnych Firm wchodzących w skład grupy „ Łysoń” Odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na naturalne miody było utworzenie w roku 2004 Firmy Gospodarstwo Pasieczne spółki Tomasza z siostrą Katarzyną.

Długoletnie doświadczenie w branży pszczelarskiej pozwoliło w pełni wykorzystać dobroczynne działanie produktów pszczelich w kosmetyce oraz w grupie wyrobów cukierniczych „zdrowych przekąsek” wykazujących potencjał prozdrowotny, korzystnie wpływających na nasze zdrowie.

Misja

Misja

Jednym z celów naszej firmy jest ciągłe zwiększanie świadomości społeczeństwa odnośnie ryzyka jakie niesie za sobą problem ginięcia pszczół.


Od roku 1997 czynnie uczestniczymy w międzynarodowym kongresie pszczelarskim „Apimondia” który odbywa się w różnych krajach co 2 lata.


Podczas kongresu poruszanych jest wiele tematów związanych z pszczelarstwem w tym właśnie wyżej wymieniony problem wyginięcia. 

 Hasło przewodnie firmy Łysoń brzmi:

Twoje pszczoły są naszą pasją

Potwierdzeniem tego stwierdzenia są organizowane przez firmę akcje na rzecz pszczół
oraz stworzenie pierwszego w Polsce Interaktywnego Centrum Pszczelarskiego Apilandia.

Budujemy sukces naszych klientów innowacyjnymi rozwiązaniami, jakie niosą naturalne produkty. Dostarczamy naszym odbiorcom wysokiej jakości wyroby z udziałem miodu, pyłku kwiatowego oraz propolisu.

Poszukujemy i opracowujemy nowe rozwiązania asortymentowe. Prowadzimy prace w obrębie własnej komórki badawczo rozwojowej oraz korzystamy z usług wyspecjalizowanych jednostek badawczych.

Wszystkie produkty marki Łysoń wytwarzane są według tradycyjnych receptur, bez sztucznych dodatków i konserwantów z zachowaniem najwyższej jakości.

Misja

Nagrody

Zarówno firma Łysoń, jak i jej produkty, otrzymały wiele prestiżowych wyróżnień i nagród, do których należą między innymi:

 • 1997 Zdobycie tytułu wojewódzkiego Mistrza Agroligi w kategorii Firm
 • 2003 Nominacja Marszałka Województwa małopolskiego do ogólnopolskiego konkursu promocyjnego „Agro Polska”
 • 2003 Wyróżnienie za miód pszczeli spadziowy prezentowany na II Międzynarodowych Targach Pszczelarskich „Api Expo 2003”
 • 2003 Wyróżnienie za atrakcyjną formę promocji miodu i produktów pszczelich prezentowanych na II Międzynarodowych Targach Pszczelarskich „Api Expo 2003”
 • 2008 Złoty Medal za I-miejsce w Konkursie na Najlepszy Miód Spadziowy oferowany podczas IX-go Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina w Przemkowie
 • 2008 Brązowy Medal za III- miejsce w Konkursie na najlepszy Miód Rzepakowy oferowany podczas IX-go Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina w Przemkowie
 • 2010 Zdobycie nagrody za innowacje w pszczelarstwie na Międzynarodowej wystawie Pszczelarskiej w Pleven (Bułgaria)
 • 2011 Zdobycie złotego medalu na Międzynarodowych Targach Poznańskiech POLAGRA TECH
 • 2012 Zdobycie Drzewka Życia na XXXVI Targach „Bliżej Zdrowia Bliżej Natury” za bogatą ofertę miodów i produktów pszczelich
 • 2013 Zdobycie Medalu im. Ks. Dr. Jana Dzierżona za wybitne zasługi w rozwoju pszczelarstwa
 • 2013 Zdobycie Złotego Medalu na Apimondii w Kijowie
 • 2013 Zdobycie certyfikatu Doceń Polskie
 • 2013 Dyplom za wkład i zaangażowanie w promocję produktów tradycyjnych, regionalnych i ekologicznych Małopolski oraz udział w 9. Małopolskim Festiwalu Smaku
 • 2013 Wstąpienie firmy do elitarnego klubu Gazel Biznesu – grona najdynamiczniej rozwijających się firm
 • 2013 Zdobycie medalu wybitnego eksportera
 • 2014 GAZELA BIZNESU w kategorii najdynamiczniej rozwijającej się firmy
 • 2015 2 Złote Medale APIMONDIA 2015 - Korea Południowa
 • 2019 Produkty z serii Miodowy kłos z miodem gryczanym nagrodzone tytułem Zdrowa Marka Roku 2019
 • 2019 Zdobycie Brązowego Medalu na 46. Międzynarodowym Kongresie Pszczelarskim Apimondia w Montrealu
 • 2020 The Best & More - oznaczenie za najwyższą jakość w kategorii: najlepsze miody i produkty pochodzenia pszczelarskiego
Jakość

Jakość

Najwyższa jakość oraz troska o naszych klientów stanowią kluczowy element w strategii naszego działania. Cały proces tworzenia produktów opieramy o system HACCP oraz zasady dobrej praktyki.

System ten został opracowany i wdrożony na wszystkie etapy produkcji – czyli od pasieki poprzez przyjęcie surowca oraz jego obróbkę aż do sprzedaży produktu.

Wszystkie nasze miody przed rozlaniem badane są  w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach.

Posiadamy również certyfikat „Doceń Polskie” oraz otrzymaliśmy nominację Marszałka Województwa małopolskiego do ogólnopolskiego konkursu promocyjnego „Agro Polska”.


Jakość
Jakość
personel

Personel

To dzięki naszym pracownikom i ich zaangażowaniu możemy stale się rozwijać oraz dbać o najwyższą jakość oferowanych przez nas produktów. 

Dzięki stałemu podnoszeniu kwalifikacji zawodowych oraz uczestnictwu w kursach i szkoleniach rozwijają swoje umiejętności i pogłębiają wiedzę.

Niektórzy z nich są z nami już ponad 15 lat. 

Zdrowie i edukacja

Od 2013 roku prowadzimy wykłady o tematyce pszczelarskiej w przedszkolach i szkołach, a także podczas różnych imprez pszczelarskich.

Pszczoły to nie tylko miód ale także pyłek kwiatowy, pierzga, propolis oraz mleczko pszczele. Regularne ich stosowanie pozwoli nam zadbać o własny organizm i tę właśnie wiedze i nawyki staramy się zaszczepić już u najmłodszych.

Zdrowie i edukacja
Firma ŁYSOŃ realizuje projekt wdrożenia innowacyjnej i w pełni zautomatyzowanej produkcji wyrobów spożywczych czystej etykiety z miodem gryczanym o wysokich walorach prozdrowotnych. Celem projektu jest rozwój oraz wzrost konkurencyjności firmy ŁYSOŃ na rynku branżowym. Więcej informacji na stronie: https://pasiekalyson.pl/dotacje/
euro
Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies. Ok, zamknij