Nasze serca biją w pasiece.

Historia

Wszystko zaczęło się w latach 50. XX wieku. Marian Łysoń, dziadek obecnych właścicieli firmy, pracował jako ślusarz w Wytwórni Silników Wysokoprężnych. Każdą wolną chwilę poświęcał na rozwijanie swojego hobby, jakim było pszczelarstwo.

Był urodzonym innowatorem. Nieustannie szukał sposobów, żeby pszczołom w jego przydomowej pasiece żyło się lepiej, a miód coraz bardziej zachwycał swym smakiem. Pewnego razu kupił przedwojenną wiertarkę ręczną i przerobił ją na elektryczną. Przy jej pomocy wykonał pierwsze formy do produkcji uli styropianowych, które w tamtych czasach były zupełnie nowatorskim rozwiązaniem w pszczelarstwie.

W ten sposób wyznaczył drogę, którą do dziś podąża Pasieka Łysoń, łącząc tradycję z nowoczesnością.


OD RODZINNEJ MANUFAKTURY DO

NAJWIĘKSZEJ FIRMY PSZCZELARSKIEJ W POLSCE

Marian Łysoń przez lata doskonalił modele uli styropianowych, a wszędzie, gdzie je prezentował, wzbudzały wielkie zainteresowanie pszczelarzy. Jednak, mimo że pierwszy ul styropianowy  wykonano w Polsce w latach 60., nadal nie produkowano ich na większą skalę.

Marian Łysoń postanowił to zmienić.

W 1988 roku założył wspólnie z synem Andrzejem spółkę Apicol i rozpoczął produkcję uli styropianowych dla Regionalnego Zrzeszenia Pszczelarzy Apipol w Krakowie.

W roku 1995 wnuk Mariana, Tomasz przekształcił rodzinną działalność w firmę pod nazwą ŁYSOŃ.

Dziś GRUPA ŁYSOŃ, to cały kompleks przedsięwzięć związanych z pszczelarstwem. Zajmuje się nie tylko produkcją uli styropianowych, sprzętu pszczelarskiego ale także przetwórstwem naturalnych wyrobów pszczelich. Promocja wiedzy o pszczołach, zdrowego stylu życia i ochrony środowiska, to jest cel na najbliższy czas.


Historia
Tomasz Łysoń

To on stoi na czele firmy. Charyzmatyczny i otwarty na świat. Po dziadku odziedziczył zamiłowanie do innowacji, więc do pszczelarstwa wdraża rozwiązania na pozór niemożliwe do połączenia. Prywatnie miłośnik zabytkowych samochodów. Organizował rajdy maluchami w obronie pszczół. Doskonale łączy swoje pasje z życiem rodzinnym. O relacje międzyludzkie dba także w firmie i w kontaktach z parterami biznesowymi. Otrzymał nagrodę specjalną w międzynarodowym konkursie na Przedsiębiorcę Roku organizowanym przez EY Entrepreneur Of The Year.

PASIEKA ŁYSOŃ
TO WIĘCEJ NIŻ MIODY

W roku 2004 postanowiliśmy poszerzyć grupę Łysoń o firmę "córkę" PASIEKĘ ŁYSOŃ. Działa ona w ramach spółki Tomasza Łysonia z siostrą, Katarzyną. Tu także jesteśmy wierni wizji Mariana Łysonia dlatego ciągle rozwijamy nasz asortyment, eksperymentujemy i badamy nowe możliwości.

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko klasyczne miody i produkty pszczele, ale także batony energetyczne, granole, świece z wosku pszczelego, słodycze i naturalne kosmetyki na bazie miodu.

Wszystko naturalne, zdrowe i wykonane z takim samym zapałem, z jakim pracował Marian Łysoń.

Skosztuj i przekonaj się sam.

Historia
Katarzyna
Łysoń-Wiktor

W ulu królowa może być tylko jedna. W Pasiecie Łysoń jest nią Katarzyna, energiczna, bardzo pracowita, a w głowie ma zawsze masę pomysłów na nowe projekty. Jak na królową pszczół przystało, najważniejsza jest dla niej rodzina. To właśnie tutaj „testuje” wszystkie nowe produkty. I jeżeli usłyszy jęk zachwytu, daje zielone światło produkcji. Uwielbia gotować i piec, więc każdą wolną chwilę poświęca tworzeniu nowych przepisów.

Czerpiemy z tradycji, ale patrzymy też w przyszłość

Pszczoły podążają za swoim rojem, ale kiedy trzeba, potrafią latać same. My także pamiętamy, że wyrośliśmy z rodzinnej manufaktury, dlatego w pszczelarstwie szanujemy tradycję. Jednocześnie szukamy innowacyjnych (czasami nieszablonowych!) rozwiązań, aby dawać naszym klientom jeszcze więcej zdrowia i przyjemności z pszczelich wyrobów.

 

 

Angażujemy się w to, co robimy

Aby zebrać 1 kg miodu, pszczoła musi odwiedzić ok… 4 milionów kwiatów. W Pasiece Łysoń także z zamiłowaniem oddajemy się swojej pracy. I to nie tylko w pracy! Naprawdę lubimy produkty, które tworzymy i sprzedajemy. W domu czy na wycieczce zawsze mamy pod ręką jakiś przysmak z Pasieki Łysoń.

 

 

Kontrolujemy jakość na każdym kroku 

Uważnie badamy każdy produkt, jaki opuszcza naszą produkcję. Nasz dział jakości tworzą specjaliści, którzy prześwietlają pochodzenie surowców oraz procesy produkcji. Osiągnęliśmy pełną identyfikowalność partii produkcyjnych. Dzięki temu masz pewność, że każdy nasz smakołyk jest tak samo smaczny i zdrowy.

 

 

Jesteśmy dla siebie pomocni i życzliwi

W naszym zespole „rodzinna atmosfera” to nie tylko pusty slogan. W roju każda pszczoła jest ważna, więc i my dbamy, żeby czuć się ze sobą po prostu dobrze. Mamy grupę na WhatsApp, gdzie dzielimy się relacjami z wakacji i weekendowych przygód. Niektóre z nich lądują nawet na naszym firmowym Instagramie.

 


Prowadzimy biznes w harmonii z przyrodą

Pszczoły są bardzo wyczulone na stan środowiska naturalnego, a my staramy się zapewnić im maksymalny dobrostan. Dlatego czujemy się odpowiedzialni za cały ekosystem, jaki nas otacza. Pomagamy pszczelarzom w wytwarzaniu produktów pszczelich w sposób zrównoważony. Używamy wyłącznie naturalnych składników, które poprawiają samopoczucie i zwiększają poziom energii. Stosujemy także ekologiczne opakowania nadające się w 100% do recyklingu.

 

 

Dbamy o dobre relacje z lokalną społecznością

Chcemy, żeby jak najwięcej osób zakochało się w pszczołach – tak jak my. Dlatego stworzyliśmy Interaktywne Centrum Pszczelarstwa Apilandia, w którym można poznać życie pszczół. Te działania wspiera Fundacja Apikultura, której celem jest promocja wiedzy o roli pszczół w ekosystemie.

 

 

Promujemy zdrowy styl życia

Jesteśmy przekonani, że aktywność fizyczna oraz zdrowa dieta mają kluczowe znaczenie dla naszego dobrego samopoczucia. Dlatego wspieramy wiele inicjatyw związanych ze zbilansowaną dietą i sportem. Regularnie przekazujemy nasze miody, batony i inne pyszności jako nagrody i upominki dla uczestników szkolnych konkursów, maratonów czy konferencji.

 

 

Odkryj razem z nami, jak wiele dają nam pszczoły. Więcej o Kampania społeczna "Podziękuj pszczole"


Nagrody

Zarówno firma Łysoń, jak i jej produkty, otrzymały wiele prestiżowych wyróżnień oraz nagród, do których należą między innymi:

2023 Zdobycie Złotego Medalu Targów World Food Poland 2023 - Krem z orzechów pistacjowych z miodem i pyłkiem pszczelim

2023 Zdobycie tytułu Innowacje Targów World Food Poland 2023 - Maliny w białej czekoladzie z pyłkiem pszczelim 

2023 Zdobycie 1 miejsca w konkursie SUPER GIFT 2023 - Baton Miodowy Kłos

2023 Zdobycie 1 miejsca w konkursie SUPER GIFT 2023 - Zestaw prezentowy

2022 Nagroda Konsumenta 2022 - w kategorii miód naturalny

2022 Zdobycie 3x złotych, 2x srebrnych, 1x brązowego Medalu na Apimondii w Istambule - Turcja

2021 World Food Poland 2021 - wyróżnienie za Granolę Orzechową

2021 Produkty z serii Miodowy kłos nagrodzone tytułem Zdrowa Marka Roku 2021

2021 Produkty z serii Honey Therapy nagrodzone tytułem Kobieca Marka Roku 2021

2020 The Best & More - oznaczenie za najwyższą jakość w kategorii: najlepsze miody i produkty pochodzenia pszczelego

2019 Zdobycie Brązowego Medalu na 46. Międzynarodowym Kongresie Pszczelarskim Apimondia w Montrealu

2019 Produkty z serii Miodowy kłos z miodem gryczanym nagrodzone tytułem Zdrowa Marka Roku 2019

2015 2 Złote Medale APIMONDIA 2015 - Korea Południowa

2014 GAZELA BIZNESU w kategorii najdynamiczniej rozwijającej się firmy

2013 Zdobycie medalu wybitnego eksportera

2013 Wstąpienie firmy do elitarnego klubu Gazel Biznesu – grona najdynamiczniej rozwijających się firm

2013 Dyplom za wkład i zaangażowanie w promocję produktów tradycyjnych, regionalnych i ekologicznych Małopolski oraz udział w 9. Małopolskim Festiwalu Smaku

2013 Zdobycie certyfikatu Doceń Polskie

2013 Zdobycie Złotego Medalu na Apimondii w Kijowie

2013 Zdobycie Medalu im. Ks. Dr. Jana Dzierżonia za wybitne zasługi w rozwoju pszczelarstwa

2012 Zdobycie Drzewka Życia na XXXVI Targach „Bliżej Zdrowia Bliżej Natury” za bogatą ofertę miodów i produktów pszczelich

2011 Zdobycie złotego medalu na Międzynarodowych Targach Poznańskich POLAGRA TECH

2010 Zdobycie nagrody za innowacje w pszczelarstwie na Międzynarodowej wystawie Pszczelarskiej w Plewen (Bułgaria)

2008 Brązowy Medal za III - miejsce w Konkursie na najlepszy Miód Rzepakowy oferowany podczas IX - go Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina w Przemkowie

2008 Złoty Medal za I - miejsce w Konkursie na Najlepszy Miód Spadziowy oferowany podczas IX - go Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina w Przemkowie

2003 Wyróżnienie za atrakcyjną formę promocji miodu i produktów pszczelich prezentowanych na II Międzynarodowych Targach Pszczelarskich „Api Expo 2003”

2003 Wyróżnienie za miód pszczeli spadziowy prezentowany na II Międzynarodowych Targach Pszczelarskich „Api Expo 2003”

2003 Nominacja Marszałka Województwa małopolskiego do ogólnopolskiego konkursu promocyjnego „Agro Polska”

1997 Zdobycie tytułu wojewódzkiego Mistrza Agroligi w kategorii Firm

Pasieka Łysoń

ŁYSOŃ - produkty pszczele

Marka ŁYSOŃ to ponad 24 lat tradycji, opartych na doświadczeniu, pasji i rodzinnej tradycji. Inspiruje nas natura, a przede wszystkim nasi klienci, którzy coraz bardziej cenią sobie zdrowy tryb życia i z pewnym zaufaniem pragną spożywać w pełni naturalne produkty, dlatego regularnie poszerzamy swoją ofertę o nowe produkty.

Pasieka Łysoń

ŁYSOŃ - sprzęt pszczelarski

Przedsiębiorstwo Pszczelarskie „ŁYSOŃ” istniej na rynku od 1995 roku, zajmujemy się przede wszystkim produkcją sprzętu pszczelarskiego. Wasze pszczoły są naszą pasją, dlatego stawiamy na rozwój i wsparcie pszczelarstwa. Jesteśmy dumni tworzą produkty, które ułatwiają pracę w Twojej pasiece.

Honey Therapy

HONEY THERAPY - kosmetyki naturalne

Wieloletnie doświadczenie w branży pszczelarskiej pozwoliło nam wykorzystać dobroczynne działanie produktów pszczelich w kosmetyce. W celu zaspokojenia potrzeb naszych klientów, tworząc markę HONEY THERAPY, wykorzystujemy jedynie naturalne surowce.

Pismo pasieka

PASIEKA - czasopismo dla pszczelarzy

Czasopismo "Pasieka" ukazuje się na rynku od 2003 roku. Opisujemy ważniejsze wydarzenia pszczelarskie, podajemy kalendarium imprez pszczelarskich. Ponadto nasze pismo ilustrujemy unikalnymi fotografiami pszczelarskimi, ciekawymi rycinami i wykresami, związanymi z tematyką pszczelarstwa.

apilandia

APILANDIA - interaktywne centrum pszczelarskie

APILANDIA to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie w tak profesjonalny sposób promujemy temat pszczół i tajniki ich życia. W naszym Centrum gościmy wycieczki z całej Polski. Nasza ekspozycja prezentowana jest za pomocą różnorodnych technologii multimedialnych, interaktywnych instalacji oraz animacji poglądowych.

Firma ŁYSOŃ realizuje projekt wdrożenia innowacyjnej i w pełni zautomatyzowanej produkcji wyrobów spożywczych czystej etykiety z miodem gryczanym o wysokich walorach prozdrowotnych. Celem projektu jest rozwój oraz wzrost konkurencyjności firmy ŁYSOŃ na rynku branżowym. Więcej informacji na stronie: https://pasiekalyson.pl/dotacje/
euro