Nasze działania

Miejskie pasieki

miejskie-pasieki.jpg
Nasze działania
Czy wiedzieliście, że hodowlę pszczół można prowadzić nie tylko na wsi, ale także w dużych miastach? Jako firma Pasieka Łysoń widzimy ogromny potencjał w miejskich pasiekach. Stawianie uli na dachach, tarasach budynków czy terenach zielonych w miastach uważamy za potrzebne i przyszłościowe.

Miejska pasieka to dobry pomysł na urozmaicenie krajobrazu miasta, jego walorów przyrodniczych oraz turystycznych. Hodowane obecnie pszczoły są bardzo łagodne i nie stanowią zagrożenia dla ludzi. Odpowiednio prowadzone rodziny pszczele nie przeszkadzają mieszkańcom miast. Właściwie pszczoły w miastach są niemal niezauważane. 

Już od kilkudziesięciu lat trend na miejskie pasieki utrzymuje się w krajach europejskich czy w Stanach Zjednoczonych. W Polsce w większości miast do niedawna utrzymywany był zakaz trzymania pszczół z obawy o użądlenia i rojenie, jednak obecnie wszystko zmienia na lepsze. 

Pszczoły hodowane na terenach miejskich nie wzbudzają już takiego niepokoju, zwiększyła się również świadomość społeczna odnośnie ich hodowli. Wbrew niektórym opiniom w mieście wcale nie brakuje im bazy pożytkowej (choć i tak można o nią dodatkowo zadbać). Jednocześnie pszczoły są źródłem wielu korzyści. 

Liczne światowe firmy inwestują w firmowe pasieki, aby wnieść swój wkład w ekologię oraz podnieść prestiż przedsiębiorstwa. Polskie firmy również zaczynają widzieć w tym potencjał wizerunkowy. Klienci firm, goście hoteli czy restauracji poczęstowani miodem pochodzącym z firmowej pasieki potrafią docenić ten gest. Ponadto miejski miód jest wolny od zanieczyszczeń, co potwierdziły profesjonalne badania. Dodatkowo jego smak często jest wyjątkowy, ponieważ nektar, z którego jest wytwarzany, pochodzi od różnorodnych roślin, nie zawsze występujących na wsi.

Przeczytaj również

APILANDIA - interaktywne centrum pszczelarskie w Pasiece Łysoń
Nasze działania

Apilandia

Interaktywne centrum pszczelarskie
0101.jpg
Nasze działania

Akcja „Nie ma lipy!”

Możemy z dumą poinformować, że Pasieka Łysoń włączyła się w ogólnopolską akcję pt. „Nie ma lipy”
Krakowskie Miodobranie - pomysł na niezapomniany weekend
Nasze działania

Krakowskie Miodobranie

Czy wiecie, że od ćwierć wieku w każdy wrzesień odbywa się Krakowskie Miodobranie?
miejskie-pasieki.jpg
Nasze działania

Miejskie pasieki

Czy wiedzieliście, że hodowlę pszczół można prowadzić nie tylko na wsi?
Firma ŁYSOŃ realizuje projekt wdrożenia innowacyjnej i w pełni zautomatyzowanej produkcji wyrobów spożywczych czystej etykiety z miodem gryczanym o wysokich walorach prozdrowotnych. Celem projektu jest rozwój oraz wzrost konkurencyjności firmy ŁYSOŃ na rynku branżowym. Więcej informacji na stronie: https://pasiekalyson.pl/dotacje/
euro
Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies. Ok, zamknij