Nasze działania

APILANDIA - interaktywne centrum pszczelarskie w Pasiece Łysoń

APILANDIA - interaktywne centrum pszczelarskie w Pasiece Łysoń
Nasze działania
Czy wiecie, że odwiedzając Pasiekę Łysoń możecie zejść do klimatycznych podziemi naszej firmy, gdzie czeka na Was interaktywne centrum pszczelarskie APILANDIA?

Apilandia to centrum edukacyjne składające się z 5 pomieszczeń. Pomysłodawczynią projektu jest Barbara Łysoń, żona Tomasza Łysonia, która od lat zaangażowana jest w sprawy pszczół. Pierwsze pomieszczenia upamiętnia rajd w obronie pszczół, który odbył się w 2017 r. Zobaczycie tu m.in. pamiątkowego fiata 126p, który brał udział w rajdzie. W  pomieszczeniu zamontowaliśmy także telewizor z czasów PRL wraz z interaktywną mapą trasy przejazdu.

W drugim pomieszczeniu Apilandii umieścilismy ule, gdzie możecie samodzielnie dokonać przeglądu pszczelich rodzin. Po wysunięciu interaktywnej ramki z ula na ekranie wyświetlają się informacje na temat organizmu pszczoły, procesu zapylaniu, roli robotnic w ulu, wykonywanych przez nie pracach oraz inne ciekawostki edukacyjne. W zależności od pory roku w ulu panują różne temperatury, dlatego w Apilandii przygotowaliśmy urządzenia pozwalające odwiedzającym samodzielnie porównać temperatury panujące w środowisku pszczelim.

Kolejne pomieszczenie Apilandii to gratka dla osób, które interesuje proces technologiczny stosowany do produkcji sprzętu, którego używa się w pracach z pszczołami. Znajdziecie tutaj wystawę sprzętu pszczelarskiego powstającego w firmie Łysoń: miodarek, ubrań pszczelarskich, uli. Najmłodsi mogą przebrać się w strój pszczelarza w przygotowanej grze interaktywnej. Możliwe jest także odwirowanie miodu z plastrów. W pomieszczeniu znajduje się również wielki podkurzacz, który po naciśnięciu miecha emituje prawdziwy dym! Wystawa zabiera nas również w podróż sentymentalną, obrazującą jak długą drogę przeszła rodzina Łysoniów, by stworzyć firmę produkującą najwięcej świetnego sprzętu pszczelarskiego w Polsce.

W ostatnim pomieszczeniu czeka na Was wiertarka, na której najstarsi Łysonie (Marian oraz jego wnuk Tomasz) wykonali pierwsze formy do uli. W Apilandii można również zobaczyć proces pozyskiwania wosku pszczelego i przetwarzania go na węzę. Dowiecie się także, jak produkujemy naturalne świece z wosku pszczelego.

Centrum pszczelarskie Apilandia powstało po to, aby propagować pszczelarstwo szczególnie wśród najmłodszych. Wiemy, że najlepsza edukacja odbywa się poprzez zabawę i obserwację. Rodzinna wycieczka do centrum edukacyjnego Apilandia, znajdującego się w siedzibie naszej firmy, to doskonały pomysł. Serdecznie zapraszamy!

Przeczytaj również

APILANDIA - interaktywne centrum pszczelarskie w Pasiece Łysoń
Nasze działania

Apilandia

Interaktywne centrum pszczelarskie
0101.jpg
Nasze działania

Akcja „Nie ma lipy!”

Możemy z dumą poinformować, że Pasieka Łysoń włączyła się w ogólnopolską akcję pt. „Nie ma lipy”
Krakowskie Miodobranie - pomysł na niezapomniany weekend
Nasze działania

Krakowskie Miodobranie

Czy wiecie, że od ćwierć wieku w każdy wrzesień odbywa się Krakowskie Miodobranie?
miejskie-pasieki.jpg
Nasze działania

Miejskie pasieki

Czy wiedzieliście, że hodowlę pszczół można prowadzić nie tylko na wsi?
Firma ŁYSOŃ realizuje projekt wdrożenia innowacyjnej i w pełni zautomatyzowanej produkcji wyrobów spożywczych czystej etykiety z miodem gryczanym o wysokich walorach prozdrowotnych. Celem projektu jest rozwój oraz wzrost konkurencyjności firmy ŁYSOŃ na rynku branżowym. Więcej informacji na stronie: https://pasiekalyson.pl/dotacje/
euro
Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies. Ok, zamknij