Nasze działania

Krakowskie Miodobranie - pomysł na niezapomniany weekend

Krakowskie Miodobranie - pomysł na niezapomniany weekend
Nasze działania
Czy wiecie, że od ćwierć wieku w każdy wrzesień odbywa się Krakowskie Miodobranie? To fantastyczna impreza w samym centrum Krakowa (Plac Wolnica) organizowana przez Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich.

Krakowskie Miodobranie to otwarta dla wszystkich impreza branży pszczelarskiej, która jest okazją do wymiany doświadczeń między pszczelarzami oraz poznania gustów konsumentów. Wydarzenie ma także wiele walorów edukacyjnych i kulturalno-rozrywkowych. Co roku imprezie towarzyszy sadzenie drzewa miododajnego. To symboliczna akcja pożyteczna dla miejskich pszczół, która zarazem cieszy oczy mieszkańców oraz przypomina o tym, dlaczego warto sadzić rośliny miododajne.

Podczas Krakowskiego Miodobrania odbywają się różnorodne konkursy i ciekawe występy artystyczne. Warto zarezerwować sobie urlop we wrześniu i przyjechać do Krakowa w tym czasie. Zwłaszcza jeśli lubisz miód i chciałbyś dowiedzieć się więcej o procesie jego pozyskiwania i samych pszczołach.

Akcja Krwiobranie – pomagaj, a przy okazji wygrywaj nagrody

Duża frekwencja, jaka zawsze towarzyszy imprezie, jest także okazją do podziałania w szczytnym celu. Krakowscy pszczelarze jako stały punkt programu wpisali zatem „krwiobranie”, czyli akcję oddawania krwi. Dodatkową zachętą jest nagroda przyznawana w drodze losowania czyli miodarka ufundowana przez naszą Pasiekę. Nagroda trafia do jednego z pszczelarzy oddających krew. Jest to dodatkowa motywacja do odwiedzenia krwiobusa. Niezależnie od nagród zawsze warto pomagać. Zwłaszcza że podczas eventu takiego jak Krakowskie Miodobranie można to zrobić „przy okazji”. Jeśli wciąż się wahasz lub boisz, a jesteś pszczelarzem, to może wizja wygrania miodarki Cię przekona? Pamiętajcie, że nigdy nie wiadomo kto z nas lub naszych bliskich będzie potrzebował takiej pomocy.

W imieniu organizatorów zapraszamy na coroczne Krakowskie Miodobranie!

Przeczytaj również

APILANDIA - interaktywne centrum pszczelarskie w Pasiece Łysoń
Nasze działania

Apilandia

Interaktywne centrum pszczelarskie
0101.jpg
Nasze działania

Akcja „Nie ma lipy!”

Możemy z dumą poinformować, że Pasieka Łysoń włączyła się w ogólnopolską akcję pt. „Nie ma lipy”
Krakowskie Miodobranie - pomysł na niezapomniany weekend
Nasze działania

Krakowskie Miodobranie

Czy wiecie, że od ćwierć wieku w każdy wrzesień odbywa się Krakowskie Miodobranie?
miejskie-pasieki.jpg
Nasze działania

Miejskie pasieki

Czy wiedzieliście, że hodowlę pszczół można prowadzić nie tylko na wsi?
Firma ŁYSOŃ realizuje projekt wdrożenia innowacyjnej i w pełni zautomatyzowanej produkcji wyrobów spożywczych czystej etykiety z miodem gryczanym o wysokich walorach prozdrowotnych. Celem projektu jest rozwój oraz wzrost konkurencyjności firmy ŁYSOŃ na rynku branżowym. Więcej informacji na stronie: https://pasiekalyson.pl/dotacje/
euro