Blog

Pyłek pszczeli - „ŻYCIODAJNY PYŁ”

Pyłek pszczeli - „ŻYCIODAJNY PYŁ”
Blog

W dzisiejszym artykule pragniemy przybliżyć właściwości i zastosowanie pyłku pszczelego ,który używany jest do produkcji kosmetyków marki Honey Therapy.

Pyłek pszczeli znany był już starożytnym lekarzom. Egipcjanie, Rzymianie i Grecy chwalili jego odżywcze wartości i nazywali „życiodajnym pyłem”. Według Hipokratesa, który jest uznawany za ojca współczesnej medycyny, pyłek pszczeli był naturalnym rozwiązaniem leczniczym, a starożytni mieszkańcy Chin stosowali go jako lek odmładzający. Pyłek pszczeli to pyłek kwiatowy zbierany przez pszczoły, który jest częściowo przez nie przetwarzany. Ma kształt niewielkiej wielkości żółtobrązowych kuleczek, które zmieszane z odrobiną nektaru, miodu lub śliny gromadzone są przez pszczoły w ulu i magazynowane jako pokarm dla młodych.

Każda z tych małych kuleczek składa się z ok. 100 tysięcy ziaren pyłków, w tym także roślin leczniczych, np. dziurawca, mniszka lekarskiego, dzikiej róży. Współczesne badania nad składem pyłku oraz jego medycznym wykorzystaniem prowadzone były w wielu ośrodkach europejskich. Właściwości odżywcze i terapeutyczne pyłku wynikają z bardzo bogatego składu chemicznego, zidentyfikowano w nim ponad 250 różnych związków chemicznych. Takich jak węglowodany, tłuszcze, białka, składniki mineralne, witaminy, rutyna, olejki eteryczne, fitocydy, antybiotyki-inhibiny , hormony, enzymy, kwasy organiczne, stymulatory wzrostu. 

Pyłek pszczeli ma mnóstwo zastosowań w leczeniu wielu schorzeń całego ciała. Wprowadzone go również do produkcji kosmetyków. Produkty z pyłkiem wykazują korzystne działanie na skórę i włosy. Kremy oraz balsamy odżywiają i wygładzają skórę, przywracają jej elastyczność, nadają zdrowy, młody wygląd, opóźniają procesy starzenia i działają biostymulująco. Dzięki obecności aminokwasów zawierających siarkę w ekstraktach z pyłku szampony zwalczają łupież i zapobiegają wypadaniu włosów, regenerują, odżywiają włosy i skórę głowy. Kosmetyki z pyłkiem niwelują objawy trądziku, działają wzmacniająco i regenerująco oraz rozświetlają skórę.

Zastosowaliśmy go do produkcji kosmetyków Honey Therapy takich jak sól do kąpieli, mleko do kąpieli, w mydłach peelingujących, oraz w peelingu z serii Zakazany Owoc. Zachęcamy do wypróbowania naszych produktów z dodatkiem pyłku pszczelego, wtedy sami będziecie mogli sprawdzić jego odżywczy wpływ na skórę . Link do naszego sklepu: https://pasiekalyson.pl/sklep/kosmetyki-naturalne/sole-do-kapieli/

Przedstawiamy również kilka propozycji stworzenia własnego kosmetyku z pyłkiem pszczelim. Pyłek pszczeli również można zakupić w naszym sklepie: https://pasiekalyson.pl/sklep/p/pylek-pszczeli-kwiatowy-wybierz-gramature/

MASECZKA DO TWARZY WYGŁADZAJĄCO-ODŻYWCZA

W celu wykonania maści przygotuj:

  •  1 łyżka sproszkowanego pyłku
  •  1 żółtko
  •  1 łyżka miodu

Składniki wymieszać ze sobą, nałożyć na twarzy , pozostawić na 30 minut po czym spłukać ciepłą wodą.

MASECZKA DO TWARZY WZMACNIAJĄCO-UPIĘKSZAJĄCA

W celu wykonania maści przygotuj:

  •  2 łyżki rozdrobnionego pyłku
  •  1 żółtko
  •  2 łyżki miodu
  •  1 łyżkę twarogu

Składniki wymieszać ze sobą, nałożyć na twarzy , pozostawić na 20 minut po czym spłukać ciepłą wodą.

Przeczytaj również

Masło pszczele i masełko kąpielowe - zastosowanie produktów pszczelich w pielęgnacji skóry suchej i problematycznej.
Blog

Masło pszczele i masełko kąpielowe

Zastosowanie produktów pszczelich w pielęgnacji skóry suchej i problematycznej. Ich naturalność, bogaty skład zwany skarbnicą witamin i mikroelementów, działanie antyoksydacyjne, antybakteryjne i silnie regenerujące naskórek to tylko kilka zalet.
Mleczko pszczele – Royal Jelly
Blog

Pszczoły obdarzają nas wieloma cennymi surowcami, które pozyskują lub wytwarzają w celu zapewnienia właściwego rozwoju i funkcjonowania rodziny pszczelej.
Pierzga - pszczeli chleb
Blog

Pierzga - pszczeli chleb

Pszczoły obdarzają nas wieloma cennymi produktami, które wykazują korzystny wpływają na organizm człowieka. Kolejnym produktem wartym szczególnej uwagi jest pierzga pszczela, zwana również chlebem pszczelim.
Słodycze bez cukru
Blog

Zdrowe słodycze bez cukru

W obecnych czasach cukier można znaleźć dosłownie wszędzie, nie tylko w słodyczach, ale również w codziennych artykułach spożywczych dostępnych na półkach sklepowych.
Firma ŁYSOŃ realizuje projekt wdrożenia innowacyjnej i w pełni zautomatyzowanej produkcji wyrobów spożywczych czystej etykiety z miodem gryczanym o wysokich walorach prozdrowotnych. Celem projektu jest rozwój oraz wzrost konkurencyjności firmy ŁYSOŃ na rynku branżowym. Więcej informacji na stronie: https://pasiekalyson.pl/dotacje/
euro