Blog

Pyłek pszczeli - „ŻYCIODAJNY PYŁ”

Pyłek pszczeli - „ŻYCIODAJNY PYŁ”
Blog

W dzisiejszym artykule pragniemy przybliżyć właściwości i zastosowanie pyłku pszczelego ,który używany jest do produkcji kosmetyków marki Honey Therapy.

Pyłek pszczeli znany był już starożytnym lekarzom. Egipcjanie, Rzymianie i Grecy chwalili jego odżywcze wartości i nazywali „życiodajnym pyłem”. Według Hipokratesa, który jest uznawany za ojca współczesnej medycyny, pyłek pszczeli był naturalnym rozwiązaniem leczniczym, a starożytni mieszkańcy Chin stosowali go jako lek odmładzający. Pyłek pszczeli to pyłek kwiatowy zbierany przez pszczoły, który jest częściowo przez nie przetwarzany. Ma kształt niewielkiej wielkości żółtobrązowych kuleczek, które zmieszane z odrobiną nektaru, miodu lub śliny gromadzone są przez pszczoły w ulu i magazynowane jako pokarm dla młodych.

Każda z tych małych kuleczek składa się z ok. 100 tysięcy ziaren pyłków, w tym także roślin leczniczych, np. dziurawca, mniszka lekarskiego, dzikiej róży. Współczesne badania nad składem pyłku oraz jego medycznym wykorzystaniem prowadzone były w wielu ośrodkach europejskich. Właściwości odżywcze i terapeutyczne pyłku wynikają z bardzo bogatego składu chemicznego, zidentyfikowano w nim ponad 250 różnych związków chemicznych. Takich jak węglowodany, tłuszcze, białka, składniki mineralne, witaminy, rutyna, olejki eteryczne, fitocydy, antybiotyki-inhibiny , hormony, enzymy, kwasy organiczne, stymulatory wzrostu. 

Pyłek pszczeli ma mnóstwo zastosowań w leczeniu wielu schorzeń całego ciała. Wprowadzone go również do produkcji kosmetyków. Produkty z pyłkiem wykazują korzystne działanie na skórę i włosy. Kremy oraz balsamy odżywiają i wygładzają skórę, przywracają jej elastyczność, nadają zdrowy, młody wygląd, opóźniają procesy starzenia i działają biostymulująco. Dzięki obecności aminokwasów zawierających siarkę w ekstraktach z pyłku szampony zwalczają łupież i zapobiegają wypadaniu włosów, regenerują, odżywiają włosy i skórę głowy. Kosmetyki z pyłkiem niwelują objawy trądziku, działają wzmacniająco i regenerująco oraz rozświetlają skórę.

Zastosowaliśmy go do produkcji kosmetyków Honey Therapy takich jak sól do kąpieli, mleko do kąpieli, w mydłach peelingujących, oraz w peelingu z serii Zakazany Owoc. Zachęcamy do wypróbowania naszych produktów z dodatkiem pyłku pszczelego, wtedy sami będziecie mogli sprawdzić jego odżywczy wpływ na skórę . Link do naszego sklepu: https://oryginalneprezenty.pl/2478-sol-do-kapieli

Przedstawiamy również kilka propozycji stworzenia własnego kosmetyku z pyłkiem pszczelim. Pyłek pszczeli również można zakupić w naszym sklepie: https://oryginalneprezenty.pl/1364-pylek-kwiatowy

MASECZKA DO TWARZY WYGŁADZAJĄCO-ODŻYWCZA

W celu wykonania maści przygotuj:

  •  1 łyżka sproszkowanego pyłku
  •  1 żółtko
  •  1 łyżka miodu

Składniki wymieszać ze sobą, nałożyć na twarzy , pozostawić na 30 minut po czym spłukać ciepłą wodą.

MASECZKA DO TWARZY WZMACNIAJĄCO-UPIĘKSZAJĄCA

W celu wykonania maści przygotuj:

  •  2 łyżki rozdrobnionego pyłku
  •  1 żółtko
  •  2 łyżki miodu
  •  1 łyżkę twarogu

Składniki wymieszać ze sobą, nałożyć na twarzy , pozostawić na 20 minut po czym spłukać ciepłą wodą.

Przeczytaj również

Blog

pierzga-lyson.jpg
Blog

Pierzga - pszczeli chleb

Pszczoły obdarzają nas wieloma cennymi produktami, które wykazują korzystny wpływają na organizm człowieka. Kolejnym produktem wartym szczególnej uwagi jest pierzga pszczela, zwana również chlebem pszczelim.
jpg-84.jpg
Blog

Zdrowe słodycze bez cukru

W obecnych czasach cukier można znaleźć dosłownie wszędzie, nie tylko w słodyczach, ale również w codziennych artykułach spożywczych dostępnych na półkach sklepowych.
Firma ŁYSOŃ realizuje projekt wdrożenia innowacyjnej i w pełni zautomatyzowanej produkcji wyrobów spożywczych czystej etykiety z miodem gryczanym o wysokich walorach prozdrowotnych. Celem projektu jest rozwój oraz wzrost konkurencyjności firmy ŁYSOŃ na rynku branżowym. Więcej informacji na stronie: https://pasiekalyson.pl/dotacje/
euro
Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies. Ok, zamknij